Bmi index Bmi kalkulačka
bmi kalkulačka, výpočet, vzorec a BMI index

BMI kalkulačka - BMI index

Vypočítajte si Váš BMI index pomocou BMI kalkulačky. Stačí zvoliť svoju váhu, výšku, pohlavie a dozviete sa ako na tom ste.

Výpočet pomocou BMI kalkulačky síce len orientačný avšak pomerne presný. BMI index je v súčasnosti najčastejšie používaný spôsob ktorý poodhalí riziká spojené s obezitou. Táto kalkulačka nieje určená pre deti do 18 rokov keďže sa nachádzajú vo fáze rastu a tiež nieje vhodná pre športovcov (vzľadom na pomer váhy svalov).


Tvoje BMI je :

0

Tabuľka BMI výsledkov

BMI hodnota Kategória
Menej ako 16.5 Veľká podvýživa
16.5 - 18.5 Podvýživa
18.5 - 25 Normálna váha
25 - 30 Nadváha
30 a viac Obezita

Viac o BMI indexe

Tak aké hodnoty vám BMI kalkulačka ukázala? Veríme, že ste v "norme". Ak ukázala kalkulačka podvýživu nemáte dôvody na úsmev. Podvýživa zvlášť v indexe nižšom ako 16,5 môže byť pre vás rovnakým rizikom ako obezita. Pri nadváhe by ste mali zvážiť svoje stravovacie a pohybové návyky.
Zmena stravy a správny životný štýl s vhodnou pohybovou aktivitou vás môže po čase vrátiť no stavu normálnej hmotnosti.

Ak vaše BMI atakovalo hodnotu 30 a viac máte už vážnejší problém. Tu je potrebná radikálna zmena životného štýlu a tiež pomoc odborníka, obezitológa či výživového poradcu. Čím je číslo vyššie tým viac ste náchylný na rziká spojené s obezitou.


Ako bojovať s nadváhou či obezitou?

Prinášame Vám niekoľko tipov ako sa zbaviť nadváhy či obezity. Každý z nich je účinný a jediné čo si z vašej strany vyžaduje je pevná vôľa.

A prečo vlastne je dobré udržať si optimálnu váhu? Majte na pamäti, že s nadváhou či obezitou prichádzajú nielen zdravotné, ale aj psychické problémy ktoré často vyústia do sociálnej izolácie či depresií. Ak máte miernu nadváhu, dokážete si poradiť aj sami. Zmena stravovacích návykov a cvičenie je zásahom do čierneho.
Ak už máte vážnejšiu nadváhu či dokonca obezitu, odporúčame spolupracovať s odborníkmi na výživu.


Chudneme zdravo © 2016