logo chudneme zdravo
ketóza, ketónová diéta, bielkovinová diéta, proteínová diéta

Ketónová diéta a ketóza

ketónová diéta ketóza express diéta

Nieje to tak dávno čo sa internetom prevalila vlna celkom úspešného chudnutia pomocou ketónovej diéty. Ketónová diéta využíva dávno známy dej ktorý sa v organizme človeka za určitých okolnosti odohráva. Tento dej sa volá ketóza.

Čo je ketóza

Ketóza je prirodzený chemický proces v organizme ktorý nastáva za podmienky, že neskonzumujete denne viac ako 40 gramov sacharidov. Pri splnení tejto podmienky si začne organizmus uvoľňovať energiu z ketónov ktoré vznikajú spaľovaním tukov.

Aký je jedálniček

Ak chcete dosiahnuť stav ketózy musíte obmedziť sacharidy čo naznačuje, že konzumovať počas diéty budete prevažne z bielkovín a primeraným množstvom tukov. Aj to je dôvod prečo sa často hovorí o proteínovej diéte.

Kedy dosiahnem ketózu?

Dostať sa do stavu ketózy trvá 2 až 3 dni. Musí však byť splnená podmienka maximálneho množstva prijatých sacharidov a preto váš jedálniček musí byť po tejto stránke dokonalý.

Nezabudnite na tekutiny

Pri ketóze sú veľmi dôležité tekutiny. Ak sa rozhodnete vyskúšať chudnúť procesom ketózy, je nutné zvýšiť príjem tekutín.

Čo jesť

Mäso, ryby, vajcia, mliečne výroby, syry, tofu. Z mliečnych výrobkov - kefír, kyslé mlieko alebo biele jogurty. Zo zeleniny je najideálnejšie konzumovať uhorky či listové šaláty.

Čo nejesť

Pečivo (akékoľvek obilniny), cestoviny, strukoviny, zemiaky, ryžu, vločky, múku, ovocie, sladkosti a pod. Čítajte pozorne obaly potravín a kontrolujte obsah sacharidov.

Riešenie je Express diéta

Jedným z možných riešení ako schudnúť je konzumovať špeciálne pripravené instatné jedlá. Jedná sa o istú variantu krabičkovej diéty. Jedlá z 5 dňovej Express diéty navodia stav ketózy. Nemusíte si teda zostavovať jedálniček a počítať príjem sacharidov. Pri tejto diéte dostávate kompletnú stravu na 5 dní ktorá vám umožní zhodiť prebytočné kilogramy.

5 dňová Express diéta - viac info

Chudneme zdravo © 2016